Home » Info » Objaśnienie zasad dotyczących nieprawidłowego nawiertu kuli

Objaśnienie zasad dotyczących nieprawidłowego nawiertu kuli

        W związku z niedopowiedzeniami dotyczącymi ilości otworów w kulach, zarząd PZKSBS pragnie poinformować, że od 01.08.2020r.  tzw. „Balance Hole” są zakazane. Każdy otwór w kuli musi być wykorzystany podczas każdego rzutu zawodnika daną kulą. Sprzęt, który nie spełnia tych wymogów jest nielegalny i nie może być dopuszczony do gry. Użycie takiej kuli podczas rozgrywek powinno być zgłoszone niezwłocznie do komisji sędziowskiej danej ligi, a komisja podejmuje odpowiednią decyzję informując KGID mailowo (kgid@pzksbs.pl) o wystąpieniu takiego incydentu.

        Zasada ta jest obwieszczona przez USBC dnia 06.2018, z 2 letnim wyprzedzeniem! Obowiązuje ona na całym świecie , także we wszystkich rozgrywkach bowlingu sportowego, bazując za zasadach USBC poprzez zasady ETBF.

Zdaniem zarządu, każdy rzut taką kulą powinien być uznany za martwy rzut.  Zawodnik nie stosujący się do tych zasad powinien zostać ukarany żółta kartą za niesportowe zachowanie. Dwie żółte kartki w okresie do 60 dni wykluczają zawodnika z rozgrywek PZKSBS na minimum 30 dni.

Tags:
copyright © Polish Tenpin Bowling Federation