Home » Info » Nasze reprezentantki na EWC pod patronatem Ebonite

Nasze reprezentantki na EWC pod patronatem Ebonite

Wielkimi krokami zbliżają się tegoroczne Mistrzostwa Europy Kobiet. Rywalizacja w holenderskim Tilburgu rozpocznie się już 6 czerwca. Pierwsza szóstka pań z rankingu potwierdziła chęć i gotowość godnego reprezentowania naszego kraju, do czego zobowiązuje noszenie orła na piersi. Tegoroczne Mistrzostwa Europy będą niezwykłe z wielu powodów. Po raz pierwszy od wielu lat nasza kobieca kadra pojedzie w składzie wyłonionym poprzez ranking. Zaowocowała tu ciężka praca i systematyczne uczestnictwo w zawodach podczas całego, kończącego się powoli sezonu. Dziewczyny zagrają w Holandii pod wodzą Dawida Szpańskiego, który w ostatnim czasie zaskarbił sobie zaufanie oraz autorytet wśród wielu graczy w naszym kraju. Mistrzostwa te będą bardzo istotne z jeszcze jednej przyczyny – są one formą eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Świata Kobiet. Wywalczenie awansu z pewnością nie będzie proste, jednak leży w zasięgu możliwości naszych reprezentantek.

Informujemy, iż dzięki firmie GeMaX i jej właścicielowi, Grzegorzowi Zielińskiemu, polska ekipa wyjedzie do Holandii zaopatrzona w reprezentacyjne koszulki oraz bluzy szyte na miarę. Dodatkowo każda z zawodniczek otrzyma wybraną kulę z rodziny Ebonite. Nasza kadra zaprezentuje się w Tilburgu pod marką tego brandu, będącego jednym z największych i najprężniej rozwijających się na świecie. W imieniu zawodniczek oraz zarządu PZK SBS składamy podziękowania firmie GeMaX za pomoc w organizacji oraz przygotowaniu wyjazdu kadry kobiet na EWC.

Ostatnia informacja dotyczy zgrupowania. Planowane jest kilkugodzinne spotkanie organizacyjno-treningowe w terminie 26 maja. Miejscem zgrupowania będzie przyjazna i lubiana przez graczy kręgielnia FitLife w Opolu. Początek zaplanowany jest na godzinę 11:00, w zgrupowaniu udział wezmą wszystkie reprezentantki oraz trener kadry. Do dyspozycji zawodniczek będą cztery tory, na których panować mają warunki zbliżone do tych z EWC. Zarząd PZK SBS kieruje w tym miejscu kolejne podziękowania, tym razem w kierunku szefostwa obiektu FitLife oraz manager Małgosi za bezpłatne udostępnienie torów na potrzeby zgrupowania. Takie postępowanie wydatnie świadczy o przychylnym podejściu osób zarządzających obiektem dla rozwoju bowlingu w Polsce.

copyright © Polish Tenpin Bowling Federation