Home » Kadra » Kryteria Kadry Stegu Cup 2015 już za nami!

Kryteria Kadry Stegu Cup 2015 już za nami!

W ubiegłą niedzielę na torach opolskiej kręgielni FitLIFE rozegrane zostały finałowe etapy turnieju Stegu Cup 2015 zaliczanego do punktacji Kryteriów Kadry Polski. Nieoczekiwanie dla wszystkich uczestników warunki turniejowe okazały się wielopłaszczyznowym sprawdzianem doświadczenia, umiejętności technicznych i zdolności mentalnych. Celująco swój sportowy egzamin zdał Krzysztof Olesiński, zawodnik klubu Bowling-shop.pl Bolesławiec, który razem z Tomaszem Janickim, zawodnikiem klubu WKB Warszawa, zaledwie w tygodniowym odstępie czasu dwukrotnie stanęli do indywidualnego pojedynku finałowego. Tym razem jednak to Krzysztof, sięgając niemal po perfect game’a w finale i wygrywając pojedynek w stosunku gier 2:0, zdobył prawo do zajęcia najwyższego stopnia podium finałowego turnieju. Tym samym Tomasz zajął drugie miejsce na podium. Na trzecim stopniu po rundzie Step 4 stanął Andrzej Bednarz, zawodnik OKB ORZEŁ Opole, który zaledwie 9 punktami w trzech grach wyprzedził Dariusza Matyśniaka, zawodnika klubu KB Katowice. W dalszej kolejności na 5. miejscu uplasował się Paweł Bielski oraz zamykający pierwszą szóstkę klasyfikacji Patryk Preus, obaj reprezentyjący barwy klubu TKB Toruń. Bardzo dobrą formę zaprezentowali w eliminacjach, rozgrywając swoje gry w dodatkowej kategorii par, Patryk Preus w parze z Pawłem Bielskim – 1. miejsce, Paweł Bielski z Jackiem Skorupą – 2. miejsce oraz Dawid Kantyka w parze z Jackiem Skorupą – 3. miejsce. Najlepszą zawodniczką tegorocznego turnieju okazała się Bożena Pająk, zawodniczka klubu Rodło Piła, która zakończyła swój udział w turnieju w finałowym etapie Step 2. Dalsze miejsca w klasyfikacji uczestniczek niedzielnego finału zajęły w kolejności: Joanna Merklejn, zawodniczka wrocławskiego klubu Miraż, Felinda Grzybowska, zawodniczka klubu WKB Warszawa, oraz Magdalena Flisykowska reprezentująca klub TKB Toruń. Dziękujemy zawodnikom za wytrwałość w sportowych zmaganiach, gratulujemy zaprezentowanego poziomu formy i życzymy kolejnych sukcesów. Najmłodszy uczestnik turnieju Bartosz Sowiński, reprezentujący klub OKB ORZEŁ Opole został zwycięzcą kategorii zawodników ze średnią do 150 punktów i otrzymał upominkowy medal dla najlepszego juniora młodszego turnieju.
Punktacja Kryteriów Kadry została zaktualizowana w oparciu o kolejność miejsc uzyskaną przez zawodniczki oraz zawodników uczestniczących w turnieju.
Poniżej krótka foto-relacja turnieju.

Puchary_2Podium_1Podium_2Pary_1mce_3Pary_2mce_1Pary_3mce_2Pary_2mce_2Pary_3mce_1Best_wom_2Junior_2