Home » Info » I zgrupowanie szerokiej kadry juniorów na sezon 2012/13

I zgrupowanie szerokiej kadry juniorów na sezon 2012/13

Zgrupowanie odbyło się w dniach 21-23.09.2012 r. w Ostródzie , w kręgielni DarioBowling. Sztab szkoleniowy w składzie Paweł Pasternak ( Selekcjoner Kadry Juniorów ) oraz Grzegorz Cegielski ( Asystent Selekcjonera Kadry Juniorów) powołał 2 zawodniczki oraz 8 zawodników:

– Alicja Daraż ( r. 1998 )
– Julia Januszewska ( r. 1995 )
– Adam Wójcik ( r. 1996 )
– Alexander Langner ( r. 1998 )
– Aleksander Ziółkowski (r. 1995 )
– Daniel Wiśniewski ( r.1995 )
– Michał Brachaniec ( r. 1997 )
– Szymon Kręgielski ( r. 1997 )
– Tomasz Lutowski ( r. 1997 )
– Tomasz Olejniczak ( r. 1995 )
Założeniem zgrupowania było zapoznanie się z umiejętnościami technicznymi i mentalnymi kandydatów do Kadry Polski Juniorów oraz wypracowanie i przekazanie zaleceń dotyczących dalszego treningu.
Wszyscy powołani zawodnicy stawili się dnia 21.09.2012 r. o umówionej godzinie i zostali zakwaterowani w hotelu -Sarmatia- w Ostródzie.

Dnia 22.09.2012 r. trening rozpoczął się od przedstawienia zawodnikom założeń zgrupowania oraz zasad powołania do Kadry Polski Juniorów na EYC 2012.
Zawodnicy rozegrali po 4 gry na smarowaniu medium, podczas których zostały nakręcone materiały szkoleniowe z rzutów zawodników. Następnie Selekcjonerzy Kadry przeprowadzili wykład teoretyczny wykorzystując prezentację wideo z materiałów stworzonych przez ETBF oraz USBC , m. in. dotyczących metod trafiania w cel, budowy torów, budowy i działania kul bowlingowych , lane play itp.
W sesji popołudniowej przeprowadzony został sprawdzian celności. Kandydatki i Kandydaci musieli trafiać w poszczególne klepki na torze i na brake-u. Dzień zakończyliśmy grą drużynową , podczas której zawodniczki i zawodnicy wykazali , że potrafią dobrze grać czerpiąc przy tym przyjemność z bowlingu.
Następny dzień poświęcony był przedstawieniu zawodniczkom i zawodnikom wniosków z analiz wideo oraz zaleceń odnośnie techniki gry. Zalecenia dotyczyły głównie poprawy timingu graczy oraz uzyskaniu poprawy celności. Selekcjonerzy demonstrowali indywidualnie ćwiczenia oraz pomagali w ich wykonaniu.
Wszyscy uczestnicy zgrupowania z entuzjazmem i dużym zaangażowaniem ćwiczyli na torach.
Zgrupowanie zakończyło się o godz. 14-30 , po obiedzie zawodniczki i zawodnicy porozjeżdżali się do domów.
Pierwsze zgrupowanie szerokiej Kadry Polski Juniorów zorganizowane było doskonale. W imieniu PZK SBS ,sztab szkoleniowy wraz z uczestniczącą młodzieżą pragnie podziękować Panu Dariuszowi Olejniczakowi, Kamilowi Olejniczakowi oraz pracownikom kręgielni za pomoc w organizacji i pełne zaangażowanie podczas zgrupowania.

Z bowlingowym pozdrowieniem

Selekcjonerzy Kadry Polski Juniorów

Paweł Pasternak
Grzegorz Cegielski

copyright © Polish Tenpin Bowling Federation