Home » Info » Drużynowe Mistrzostwa Polski 2017/2018

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2017/2018

DMP2017-2018Warszawski Klub Bowlingowy Drużynowym Mistrzem Polski sezonu 2017/2018. Do ostatniego dnia rozgrywek o kolejny tytuł walczył zdetronizowany po pięciu latach zespół Toruńskiego Klubu Bowlingowego, który ostatecznie zdobył Wicemistrzostwo. Jeszcze bardziej zacięta rywalizacja toczyła się o brąz. Ostatecznie w roli beniaminka bardzo dobry występ zaliczyła drużyna Martin Club 2000 Poznań, która po ostatniej grze okazała się minimalnie lepsza od Dario Bowling Ostróda.

Awans do Ekstraklasy z I Ligi wywalczyły po raz pierwszy w historii drużyny SSB Suwałki oraz Diverse Bowling Team Bydgoszcz (z klubu Perfekt 300 Bydgoszcz). Wymienione zespoły zastąpią w Ekstraklasie zdegradowane Sky Bowling Wrocław i TKB 4 Toruń.

Znamy już także triumfatorów wszystkich grup II Ligi. W grupie „Północ” zwyciężył zespół Sztorm 2 Gdańsk, w grupie „Południe-Wschód” ŁKB Łódź, natomiast w grupie „Południe-Zachód” OKB Orzeł Opole. Wymienione zespoły zagwarantowały sobie awans do I Ligi, którą opuszczają RSPB Radom 2, Zorza Namysłów 1 i Zorza Namysłów 2.

Zwieńczeniem Drużynowych Mistrzostw Polski jak co roku będzie turniej barażowy, który zaplanowany został na 1. lipca 2018 w kręgielni Król Kul w Łodzi. O miejsce w Ekstraklasie sezonu 2018/2019 powalczy szósty zespół Ekstraklasy Miraż Wrocław oraz trzecia i czwarta drużyna I Ligi odpowiednio Topory Sarkandera Bielsko-Biała oraz Sztorm Gdańsk.

Sprostowanie: Ze względu na utworzenie 3 grup II-ligowych w sezonie 2017/18, regulamin DMP nie przewiduje baraży dotyczących awansu lub utrzymania się w I lidze (&3 pkt.14 reg. DMP). Za pierwotną omyłkową informację przepraszamy.

copyright © Polish Tenpin Bowling Federation