Home » GPP » Alessandro Silletti zwycięża w Płocku !!!

Alessandro Silletti zwycięża w Płocku !!!

arturoW niedzielę zakończył się trzeci turniej z cyklu Grand Prix Polski w bowlingu w sezonie 2013/2014.
Drugi raz z rzędu w tych najbardziej prestiżowych rozgrywkach w naszym kraju zwyciężył zawodnik z klubu KCKB Jura, Alessandro Silletti. Tym razem regulamin niedzielnych finałów dla niektórych zawodników był maratonem bowlingowym. Awansując z ostatnich miejsc do finałów trzeba rozegrać aż 24 gry. W ostatniej fazie rozgrywek finałowych zagrało 10 zawodników, którzy stoczyli ze sobą 9 pojedynków każdy z każdym. Najlepszy okazał się Silletti, na drugiej pozycji Adam Błaszczak,a na najniższym miejscu podium Krzysztof
Olesiński. Do niedzielnych finałów awansowały też 2 panie, które zakończyły swoją rywalizację w 2 rundzie. Lepsza okazała się Lucyna Charęzińska z klubu WB Bowl, która wygrała kategorię kobiet przed Bożeną Pająk.
W grupie B dwa pierwsze miejsca dla lokalnych graczy. Pierwsze miejsce zdobył Michał Wiechno z ABC Płock, drugie Piotr Więckowski także z tego samego klubu a na trzecim Ryszard Kłopotowski z KS Wejherowianka. W grupie C na dwóch pierwszych miejscach rywalizację zakończyły dwie panie, pierwsze miejsce przypadło Justynie Świniarskiej, drugie dla Agnieszki Huleckiej a trzecie dla zawodnika Radomskiego klubu Rafała Kalbarczyka. Kręgielnia Arturo Bowling Club po raz kolejny pokazała doskonałą organizacji tej rangi zawodów. Wszystko przebiegło bez większy incydentów i awarii.
Wymagające smarowanie przygotowane przez organizatorów sprawiło sporo problemów większości uczestników. W imieniu kręgielni zapraszamy na kolejne zawody na tym obiekcie. Teraz zaczynamy już ściskać kciuki za występ naszych pań na zbliżających się Mistrzostwach Europy w Berlinie, które rozpoczynają się już 4 czerwca.

zdjecie 4

zdjecie 1

zdjecie 2

zdjecie 3

copyright © Polish Tenpin Bowling Federation