Home » Info » 48 QubicaAMF Bowling World Cup w Polsce !

48 QubicaAMF Bowling World Cup w Polsce !

Rotterdam, 18-04-2012
Wrocław organizatorem 48th QubicaAMF Bowling World Cup.
Wrocław przyjmie uczestników 48 finału QubicaAMF Bowling World Cup, który odbędzie się po raz pierwszy w historii w Polsce – w kręgielni SkyBowling. Zawody odbędą się w stolicy Dolnego Śląska od 24 listopada do 2 grudnia 2012.

Po turnieju głównym Euro 2012 , to kolejna impreza sportowa najwyższej rangi jaka odbędzie się w mieście.
Kręgielnia SkyBowling to nowopowstający obiekt w kompleksie Sky Tower. Posiada 24 nowoczesne tory do gry w bowling i najbardziej zaawansowany technologicznie system naliczania punktów marki QubicaAMF.
Anne-Marie Board , menedżer Turnieju nie kryła zadowolenia z wyboru Wrocławia: Pozostaję pod wielkim wrażeniem miasta i tego co ma do zaoferowania oraz samego obiektu. Komitet organizacyjny już ciężko pracuje nad imprezą, co pozwala z optymizmem stwierdzić, że szykuje się jedna z najlepszych edycji Turnieju.
Wrocław jest jednym z miast – organizatorów turnieju Euro 2012 w piłce nożnej. Miasto w 2016 będzie Europejską Stolicą Kultury, a w 2017 roku zorganizuje World Games. Polska jest reprezentowana na Turnieju QubicaAMF Bowling World Cup od 1996 roku. Autorami najlepszych wyników są Marek Przezpolewski, który w 2008 roku zajął 17 miejsce oraz Daria Pająk, która zajęła w poprzedniej edycji turnieju w RPA 25 miejsce, a także Paweł Bielski, który w 2004 roku podczas zawodów w Singapurze rzucił perfect game.
QubicaAMF Worldwide jest wiodącym producentem i dystrybutorem wyposażenia kręgielni, z siedzibą w Richmond, VA oraz europejską w Bolonii we Włoszech.

QubicaAMF B.V. Hongkongstraat 63 3047 BR Rotterdam, The Netherlands
Tel: +31 10 298 5000 Fax: +31 10 298 5002, oferuje kompletną linię innowacyjnych rozwiązań i najwyższej jakości produktów dla nowych i istniejących obiektów.

Firmę w Polsce reprezentuje Artur Górniak oraz Folkert Nievelstein.
Więcej informacji na www.qubicaamf.com w zakładce World Cup.

 Źródło: informacja prasowa QubicaAMF Worldwide
copyright © Polish Tenpin Bowling Federation