Home » Info » Smarowanie podczas MPPiT

Smarowanie podczas MPPiT

Sekcja Bowlingu Sportowego podjęła decyzję o przyjęciu propozycji dystrybutora firmy Kegel na Polskę fimy Gemax o przygotowaniu smarowania przez najbardziej renomowaną firmę na świecie w tym przedmiocie.

Smarowanie będzie wykonane za pomocą maszyny Kegel Kustodian, tej samej, która obecnie smaruje tory na ECC w Holandii. Ustawienia i obsługę dokonają:

Gus Falgien (Vice-President of Kegel USA)

Katarzyna Krogulecka – przedstawiciel Kegel USA w Polsce

Smarowania zostaną podane do publicznej wiadomość dopiero w pierwszym dniu rozgrywek danej konkurencji. Firma Kegel przygotuje smarowanie typu Long na rozgrywki par oraz typu Medium na trójki.

Dla wyrównania szans zawodników grających w piątek i w sobotę zabrania się trenowania na oficjalnym smarowaniu mistrzostw, pod rygorem wykluczenia z zawodów. Dlatego też, po drugim składzie piątkowym wszystkie tory zostaną ponownie przesmarowane typowym programem, który jest używany na kręgielni, a maszyna Kegel Kustodian zostanie zabezpieczona.

Na prośbę firmy Kegel wprowadza się zmianę w ilości torów smarowanych przed rozgrywkami półfinałowymi. Zostanie posmarowane 12 torów. Półfinały odbędą się na torach zewnętrznych 1-4 (mężczyźni) oraz 9-12 (kobiety), tak aby finał rozegrać na „świeżych” torach 5-6 (mężczyźni) i 7-8 (kobiety). Dotyczy to zarówno konkurencji par i trójek.

Tags: ,
copyright © Polish Tenpin Bowling Federation