Home » Info » Slovakia Old Scholl Bowling

Slovakia Old Scholl Bowling

Ciekawą informację otrzymaliśmy od Panów, Tadeusza Farenholca i Piotra Wojciechowskiego na temat zawodów organizowanych na terenie Słowacji.

Jest to spotkanie weteranów z krajów Grupy Wyszegradzkiej ( Czech, Polski, Słowacji i Węgier ), pełna informacja na temat tych zawodów znajduje się na stronie http://bncsenior.webnode.sk/ . Kraje Grupy Wyszegradzkiej mają podobną do nas historię i są na podobnym do naszego poziomie rozwoju sportu bowlingowego. Jestem przekonany, że porównanie umiejętności weteranów pamiętających jeszcze czasy, gdy bowling w krajach socjalistycznych nie istniał – może być ciekawym doświadczeniem. Zawody te mogą być ciekawą propozycja dla wielu naszych kolegów którzy tworzyli w Polsce sportowy bowling i zaczynali swoją przygodę z tym sportem już jako dojrzali ludzie.

W roku 2011 w zawodach tych wzięło udział 3 zawodników z Polski, byli to kolega Janusz BRYŁKOWSKI, Zbigniew KOBIERECKI i Tedeusz FARENCHOLC.

Mam nadzieję, że koledzy 50+ zainteresują się tymi zawodami i wezmą w nich udział. Koszt startowego bardzo przyzwoity 70 Euro, termin rozgrywania zawodów 7-9 czerwiec 2012, miejsce Bratysława Słowacja. Może to być bardzo atrakcyjna propozycja dla wszystkich, gwarantowane jest 16 gier, możliwość walki w finale i w przypadku zajęcia dobrego miejsca atrakcyjne nagrody.
Do Bratysławy niedaleko z każdego miejsca Polski, a miejsce bardzo przyjazne dla Polaków.

Namawiam wszystkich weteranów i dziękuje Koledze Tadeuszowi Farencholcowi za inicjatywę.

Piotr Wojciechowski

 

copyright © Polish Tenpin Bowling Federation