Home » Info » Puchar Polski w obiektywie

Puchar Polski w obiektywie

Emocjonującymi finałami zakończył się w niedzielę w Płocku Indywidualny Puchar Polski w bowlingu. W Arturo Bowling Club walczyło ok. 80 osób, bardzo dobre dziewiąte miejsce zajął Sławomir Śliwiński z Płocka.

Bowlingowej imprezy tej rangi jeszcze w naszym mieście nie było, honorowy patronat sprawował prezydent Płocka, a medialny – Portal Płock. Eliminacje trwały już od środy, do niedzielnych zmagań awansowało 8 pań i 24 panów. Płocczanek nie zobaczyliśmy na starcie, walczyło za to trzech panów.

W niedzielę zawodnicy i zawodniczki walczyli już od rana, natomiast od południa zmagania można było śledzić także w telewizji internetowej. Do finałów nie udało się awansować Tomaszowi Chmielowi, był 28. Na 20. miejscu ukończył Puchar Piotr Mital z Płocka (w sobotnich eliminacjach poprawił rekord życiowy z jednej gry – aż 278 punktów, co było najwyższym wynikiem wśród panów w całym Pucharze!), a na dziewiątym – Sławomir Śliwiński. To znaczące osiągnięcia w bardzo mocnej stawce.

Medalistów poznaliśmy dopiero ok. godz. 18. Wśród panów Puchar Polski wywalczył zawodnik KCKB Jura Katowice Mariusz Musialik pokonując w finale Patryka Preusa z Martin Club 2000 Poznań. Na najniższym miejscu na podium zakończył turniej Tonio Antuszewicz z Warszawy, reprezentujący Jurę, grający czasami podczas płockiej ligi. U pań pierwsze miejsce zdobyła Felinda Grzybowska z WKB Warszawa, drugie – Bożena Pająk z Rodła Piła, a trzecie – Lucyna Charęzińska z WB Bowl Warszawa. Najwyższy wynik w jednej grze wśród pań – co było także najlepszym wynikiem w całym turnieju – osiągnęła Greta Frost (289 punktów). Wyniki płockiego turnieju liczą się do rankingu kadry Polski. Zawodnicy walczą o wyjazd na mistrzostwa Świata 2013, które rozegrane zostaną w sierpniu w Las Vegas USA.

Zawody rozegrane na torach Arturo Bowling Club w Galerii Wisła trzeba uznać za bardzo udane pod względem organizacyjnym i sportowym. Można było to usłyszeć w rozmowach między zawodnikami oraz także w wywiadzie z przewodniczącym Sekcji Bowlingu Sportowego Polskiego Związku Kręglarskiego. Szczegółowe wyniki –  www. pzksbs.pl.

fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

 

Tags: ,
copyright © Polish Tenpin Bowling Federation