Home » Info » Puchar Polski dla Lucyny i Olka

Puchar Polski dla Lucyny i Olka

IMG_20131215_183932Zakończyły się zmagania o Indywidualny Puchar Polski. Zawody te rozgrywane na torach płockiej kręgielni Arturo Bowling zaliczane do rangi zawodów mistrzowskich i śmiało można napisać, że po mistrzowsku zostały zorganizowane. Tury oraz pojedynki finałowe rozpoczynały się z pedantyczną punktualnością a często można je by było o parę minut przyspieszyć. Duża w tym zasługa sprawnie działającej ekipy technicznej oraz mającego nad wszystkim pieczę Tonia Antuszewicza. To już powoli tradycja, że zawody na tym obiekcie należą do perfekcyjnie zorganizowanych. Słowa uznania dla pracowników, oraz podziękowania za przychylność dla właściciela kręgielni, jednocześnie sympatyka bowlingu sportowego Artura Galacha.

Teraz parę słów o samych zawodach. Eliminacyjne tury, rozgrywane były praktycznie przy 100% frekwencji. Cztery dni trwały eliminacyjne  boje aby wyłonić finałową ósemkę kobiet oraz dwudziestu czterech mężczyzn. W niedzielę o 9 rano rozpoczęły się pojedynki według uznanego na całym bowlingowym świecie układu, zwanego systemem brazylijskim, który nawet po jednej porażce pozwalał dalej myśleć o końcowym sukcesie. Jeżeli chodzi o najwyższy stopień podium, niespodzianki nie zanotowano. Zarówno Lucyna jak i Olek należą obecnie to czołówki polskiego bowlingu i ich sukces to kolejne potwierdzenie dobrego przygotowania oraz doświadczenia na torach. Na niższym stopniu podium w kategorii kobiet, jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek w naszym kraju,Greta Frost. Solidna gra zaowocowała drugim miejscem. Drugie miejsce Piotra Wojciechowskiego w kategorii mężczyzn można zaliczyć do mega niespodzianki. Jak sam Piotr przyznał, dotarcie do finału było dla niego olbrzymim sukcesem i motywacją do walki o najwyższe laury w zbliżających się Mistrzostwach Polski Seniorów Starszych. Najniższy stopień podium dla Małgorzaty Kiedrowskiej i Tomka Janickiego.

Indywidualny Puchar Polski 2013 przechodzi do historii. Dziękujemy wszystkim graczom za uczestnictwo i sportową walkę. Do zobaczenia na IPP za rok !

IMG_20131215_184112

copyright © Polish Tenpin Bowling Federation