Home » Info » Przygotowania do sezonu 2017/2018

Przygotowania do sezonu 2017/2018

Witam całą rodzinę bowlingową.

Na wstępie pragnę poinformować, że przedstawione poniżej ustalenia staną się aktualne po akceptacji większości kapitanów drużyn, które będą miały miejsce tuż przed rozpoczęciem Mistrzostw Polski Par i Trójek w dniach 30.09-01.10 br., na które serdecznie zapraszam. Jakkolwiek zmierzamy do realizacji celów określonych w dniu wyborów do Zarządu PZK SBS, tak w przypadku zdecydowanego sprzeciwu większości naszego środowiska, rozwiązań spornych nie będziemy forsować. Tym samym bardzo proszę, aby wszelkie uwagi kierować na adres mailowy sekcji (sbs@pzksbs.pl).

Poczyniliśmy starania, aby osiągane wyniki sportowe były jedynym czynnikiem określającym statut poziomu zarówno w rozgrywkach drużynowych jak i indywidualnych dla wyłonienia mistrzów. Jesteśmy w stanie to uzyskać dzięki rozgrywaniu wszystkich zawodów na tej samej kręgielni w centralnej części Polski, tj. w Łodzi, tak aby uzyskane w ten sposób wyniki sportowe były do siebie przystające i reprezentatywne. Dodatkowo, dzięki temu, wpływa to korzystnie na ostateczny łączny koszt przeprowadzania zawodów oraz koszt bazy noclegowej. Dopasowany jest do tego rozwiązania również ranking wyboru kadry Polski. Potwierdzam też, iż prowadzimy negocjacje w celu zakupu natryskowej maszyny smarującej „Flex”. Sportowe programy smarowań tej maszyny wykorzystywane są przy większości zagranicznych turniejów. Regularne gry w tych warunkach być może pozytywnie wpłyną na poprawę osiąganych wyników przez naszych reprezentantów na międzynarodowych zawodach.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że wszelkie nowe rozwiązania najprawdopodobniej spotkają się po części z krytyką, jednakże chcąc rozwijać tę dyscyplinę sportu przy tak okrojonym budżecie, musimy postawić na czele pewne priorytety, które chcemy promować oraz zwracać szczególną uwagę na łączne koszty ich przeprowadzenia. Bowling jak każdy sport masowy należy rozwijać poprzez szkolenie młodzieży. Stąd idea, aby wyszkolić kadrę trenerską, która będzie uczyła zainteresowane dzieci w ośrodkach bowlingowych w Polsce. W zdobyciu chętnej młodzieży chcemy pomóc dzięki zorganizowaniu chociaż raz w miesiącu dla różnych szkół lekcji wf na terenie tych kręgielni. Z pewnością, dzięki takiej inicjatywie ilość nowych graczy z roku na rok będzie przybywać, a w ten sposób lokalne kręgielnie uzupełnią swój budżet.

Pomimo, iż głównym celem przedstawionych rozwiązań jest obniżenie kosztów rozgrywek oraz transparentność w wyłonieniu najlepszych graczy, tak baczną uwagę zwracamy również na integrację naszego środowiska. Sam fakt różnego spojrzenia na otaczające nas problemy nie może i nie powinien wpływać na dzielenie się naszych formacji. Chcę podkreślić , że szanujemy nieszablonowe podejście do rozwiązywania trudnych zagadnień i każdy Wasz pomysł zostanie skrupulatnie przedyskutowany. Najbliższa okazja już 30.09 :)

Podczas wszystkich organizowanych przez nas turniejów w Łodzi, planujemy przygotować spotkania integracyjne, które mamy nadzieję, zintegrują naszych członków oraz będą stanowiły możliwość wymiany poglądów na temat dotyczących nas zagadnień.

Dodam jeszcze, że tak późne podanie do wiadomości w/w propozycji miało na celu, aby przebieg bieżących drużynowych zawodów odbył się w sposób wolny od hipotetycznych założeń przyszłego sezonu…

W tym miejscu chciałbym podziękować koleżankom: Joannie Merklejn oraz Magdzie Flisykowskiej za aktywny wkład wniesiony w organizację przyszłego sezonu.

W załącznikach znajdziecie Państwo Regulamin DMP, TIB, proponowane punktacje kadry oraz pozostałe dokumenty.

DMP regulamin 2017/2018

Załączniki do regulaminu DMP 2017/2018: Załącznik 1     Załącznik 2     Załącznik 3     Załącznik 4

Punktacja Kadry

TIB_2017/2018

 

Za Zarząd PZK SBS

Robert Ostaszyk

 

 

copyright © Polish Tenpin Bowling Federation