Home » GPP » Paweł Bielski i Zygmunt Kokurowski triumfatorami GPP 2011/12

Paweł Bielski i Zygmunt Kokurowski triumfatorami GPP 2011/12

Czwarty raz w ciągu pięciu ostatnich sezonów! Triumfatorem Grand Prix Polski 2011/12 został Paweł Bielski. Reprezentant WKB Warszawa najlepszym zawodnikiem cyklu był również w sezonach 2007-10. Kategorię C wygrał Zygmunt Kokurowski.

Dwa zwycięstwa w turniejach głównych w Łęgowie i Warszawie, trzecie miejsca w Toruniu, Myszkowie i Lesznie, a także zwycięstwo w turnieju rangi Challenge w leszczyńskiej kręgielni – to największe osiągnięcia najlepszego zawodnika cyklu Grand Prix Polski w sezonie 2011/12. W klasyfikacji generalnej Paweł Bielski wyprzedził Krzysztofa Olesińskiego, który indywidualnie triumfował w trzech turniejach. Dla zawodnika MK Koszalin wyjątkowo szczęśliwy okazał się Toruń, gdzie wygrywał turnieje Ebonite Open i Storm Open. Krzysztof Olesiński wygrał także turniej w Myszkowie Kukubara Open. Trzecie miejsce w cyklu GPP 2011/12 zajął Przemysław Antuszewicz. Podium w Warszawie, w Łodzi i dwukrotnie w Lesznie, a także solidne granie w pozostałych turniejach pozwoliło na wskoczenie do czołowej trójki reprezentantowi KCKB Jura Częstochowa.

Kategoria C cyklu 2011/12 to zwycięstwo innego reprezentanta KCKB Jura Zygmunta Kokurowskiego. W tym przypadku godna podziwu jest skuteczność zwycięzcy, gdyż na 6 zaliczonych turniejów Kokurowski triumfował trzykrotnie w Warszawie, Opolu i Lesznie. „Bowlingowych talentów” nie brakuje również na Pomorzu Zachodnim. Drugie miejsce w kategorii C zajął szczecinianin Jerzy Żurawik, a trzecie z m.in. jednym turniejowym triumfem w Łęgowie reprezentant TKB Toruń Adam Daraż.

Tuż za podium cykl Grand Prix Polski 2011/12 zakończył Krzysztof Trójczak – jedyny zawodnik kategorii C, który zaliczył wszystkie główne turnieje. W głównej klasyfikacji A we wszystkich turniejach w Łęgowie, dwa razy w Toruniu, w Warszawie, Myszkowie, Łodzi, Opolu i Lesznie były panie. 8 turniejów zaliczyły Lucyna Charęzińska (7. miejsce), Felinda Grzybowska (10.) i Joanna Merklejn (18).

Klasyfikacja GPP 2011/12 w zakładce RANKINGI.

 

Tags:
copyright © Polish Tenpin Bowling Federation