Home » Info » Otwarte Zgrupowanie Kadry

Otwarte Zgrupowanie Kadry

Po długich rozmowach i wielu przemyśleniach zarząd PZK SBS podjął decyzje o wprowadzeniu regularnych zgrupowań szerokiej Kadry Polski, które będą częścią wieloletniego planu poprawy poziomu wyników jakie nasi zawodnicy odnotowują na imprezach mistrzowskich po za granicami naszego kraju. Wszyscy wiedzą jaka przepaść bowlingowa dzieli nas między najlepszymi Państwami w Europie, ale niepokojące jest to, że kraje z którymi do niedawna rywalizowaliśmy lub byliśmy lepsi powoli zaczynają być również barierą trudną do przejścia zarówno w konkurencjach kobiecych jak i męskich. W krajach, które pracują na poziomie reprezentacji z uznanymi trenerami widać znaczącą poprawę wyników.
Również w Polsce chcemy zmienić strategię i położyć na początek większy nacisk na wyszkolenie niż na same starty. Z powodu finansowych sekcja nie jest w sanie finansować w pełni zgrupowań i startów zawodników, jednak perspektywa iż bowling może stać się w niedalekiej przyszłości sportem olimpijskim daje także optymistyczne perspektywy na finanse.

Zgrupowania szerokiej Kadry Polski rozpoczną się w weekend 25-27 września i będą się średnio odbywać co dwa miesiące. Trenerem prowadzącym będzie Joseph Slowinski, który już parokrotnie odwiedzał Polskę podczas treningowych szkoleń. Na pierwsze zgrupowanie 24 osobową kadrę wytypuje zarząd PZK SBS. Treningi będą odbywać się od piątku do niedzieli na 12 torach Toruńskiej kręgielni Lucky Star. Na pierwszym zgrupowaniu zawodnicy spędzą około 15 godzin na torach i wysłuchają 7 godzin wykładów. Całkowity koszt trzy dniowego treningu to 300zł. Juniorzy zostaną zwolnieni z opłaty.
Resztę kosztów pokryje Sekcja Bowlingu Sportowego.

W przypadku rezygnacji z treningu osoby wyznaczonej przez PZK SBS prawo uczestnictwa otrzymuje kolejna osoba (lista rezerwowa) Prosimy o potwierdzenie lub rezygnację uczestnictwa w treningu do 15.09.2015. W razie braku informacji osoba zostanie automatycznie zastąpiona innym zawodnikiem z listy rezerwowej

Trener Slowinski będzie ponadto dostępny w środę i czwartek na otwarte treningi dla każdego chętnego kto chciał by poprawić swoje umiejętności gry w bowling. Cena takiego treningu to 350 zł za conajmniej 2h szkolenia (w cenę wliczony jest koszt wynajęcia toru na 2h). Z tego rodzaju treningów można korzystać wielokrotnie.
W przyszłości zarząd PZK SBS będzie robił wszystko, by trener był również obecny podczas startów naszych zawodników w Mistrzostwach Świata i Europy.

Lista zaproszonych:
Zarząd PZK SBS na pierwsze Otwarte Zgrupowanie Kadry wytypował:

SZEROKA KADRA POLSKI

JUNIORZY
1. Brachaniec Michał
2. Langner Alexander
3. Lutowski Tomasz
4. Niedziela Michał
5. Śliwiński Jakub
6. Preus Bartosz
KOBIETY
1. Lucyna Charęzińska
2. Joanna Merklejn
3. Hulecka Agnieszka
4. Flisykowska Magda
5. Simińska Kamila
6. Pająk Bożena
MĘŻCZYŹNI
1. Preus Patryk
2. Alessandro Silletti
3. Janicki Tomasz
4. Polanisz Emil
5. Rybicki Marek
6. Skorupa Jacek
7. Olesiński Krzysztof
8. Pająk Mirosław
9. Kwiatkowski Karol
10. Olejniczak Tomasz
11. Bielski Paweł
12. Zarzycki Michał
13. Murzynowski Marek
14. Pietraszek Janusz
15. Korkowski Ryszard
16. Szpański Dawid
17. Rybicki Michał
18. Dudko Jacek
19. Suwała Maciej
19. Nowak Przemysław
Rezerwa:
7. Kajko Wiktoria
8. Sowiński Bartosz
9. Matuszak Adam
Rezerwa
7. Grzybowska Felinda
8. Dudko Danuta
Rezerwa
20. Matyśniak Dariusz
21. Słabik Łukasz
22. Dąbrowski Jarosław

Poniżej przedstawiamy poglądowy harmonogram treningów. Może on jeszcze ulec zmianie. Prosimy wszystkich zawodników o nie wnoszenie jedzenia i napojów na teren kręgielni.

trening Joe

copyright © Polish Tenpin Bowling Federation