Home » GPP » Informacje Sekcji Bowlingu Sportowego

Informacje Sekcji Bowlingu Sportowego

W ubiegły weekend, szeroka kadra juniorów spotkała się podczas II zgrupowania, które tym razem zaplanowano na torach łęgowskiej kręgielni Tokyo Station.

Informacje z pierwszego spotkania w Kołobrzegu oraz z tego ostatniego w Łęgowie zawarte są w sprawozdaniu, który możecie przeczytać w załączonym poniżej pliku przesłanym przez selekcjonerów.

Sprawozdanie z 1i2 zgrupowania szerokiej Kadry Polski Juniorów

Zgodnie z ustaleniami, kolejne spotkanie juniorów odbędzie się podczas wizyty Costasa Mitsingasa  w Polsce. Przypomnijmy, na mocy porozumienia z PZK SBS Costas Mitsingas został koordynatorem szkolenia juniorskiego w Polsce do końca sezonu 2012. O lokalizacji tego zgrupowania poinformujemy w terminie poprzedzającym kolejne zgrupowanie zgodnie z TIB.

Jak  już wcześniej informowaliśmy, Level III ETBF uzyskał szkoleniowiec Paweł Pasternak, który jako jedyny Polak dysponuje w tej chwili uprawnieniami, które upoważniają go do przeprowadzania szkoleń trenerskich nadających Level One ETBF. Poniżej możecie zapoznać się z wrażeniami Pawła,  z pobytu w fińskim Kuortane, oraz skorzystać z zawartych tam odnośników do materiałów oraz stron z ważnymi sprawami dotyczącymi bowlingu.

Kuortane 2011 by Paweł Pasternak

Kolejna ważna informacja dotyczy zawodów cyklu GPP.

Organizator i właściciel praw do organizacji tych zawodów, firma GeMaX z siedzibą w Bolesławcu, poinformowała członków zarządu Sekcji Bowlingu Sportowego o rezygnacji z przeprowadzenia turnieju GPP w miesiącu grudniu.

Wszelkie informacje dotyczące tych zawodów, które ukazały się w internecie były niestety przedwczesne. W terminie 12-18 grudnia zostaną rozegrane zawody cyklu Top Fighters. Organizatorzy tego cyklu w specjalnym piśmie poprosili o przełożenie odwołanych wcześniej zawodów, które figurowały w Terminarzu Imprez Bowlingowych. Zarząd SBS pozytywnie przychyla się do tej prośby, akceptując przeniesienie tych zawodów.

Jednocześnie informujemy, że zawody te rozegrane zostaną według swojego, wewnętrznego regulaminu Top Fighters i nie mają nic wspólnego z cyklem Grand Prix Polski, tak więc wyniki uzyskane przez graczy biorących w nim udział, nie będą zaliczone do punktacji GPP, oraz do rankingów Kadry Polskiej.

Aby na przyszłość uniknąć takich nieporozumień informujemy, że wszystkie informacje o zawodach centralnych oraz turniejach cyklu GPP, które widnieją w TIB oraz decyzje zarządu, będą ukazywać się w pierwszej kolejności na stronie związkowej, oraz ewentualnie na portalach bowlingowych, po uprzednim przesłaniu materiałów informacyjnych do redakcji.

Zarząd PZK SBS pragnie złożyć również podziękowania grupie osób, która w tym trudnym dla związku czasie bezinteresownie pomaga i wyraża chęć dalszej współpracy.

z sportowym pozdrowieniem

Zarząd Sekcji Bowlingu Sportowego

Tags: ,
copyright © Polish Tenpin Bowling Federation