Home » Info » Dodatkowe uregulowania

Dodatkowe uregulowania

sbsZarząd PZK SBS podjął dodatkowe decyzje, które stanowią aneks do regulaminów:

1. Do finałów Indywidualnych Mistrzostw Polski automatycznie wchodzi 8 mężczyzn i 4 kobiety z rankingu kadry. Ponadto SBS ma prawo do nadania dzikich kart na IMP w ilości 2x mężczyźni i 1x kobiety. Z takiego prawa nie musi korzystać, a związane jest to m.in. ze studiami zagranicznymi zawodników.

2. Na Mistrzostwa Par i Trójek wprowadzona zostaje dodatkowa konkurencja Par Mieszanych. W turnieju nie mogą startować zawodnicy indywidualnie. Osoby pretendujące do reprezentacji Polski punktowane są indywidualnie, ale muszą grać w parze i trójce (nie dotyczy par mieszanych).

3. W turniejach nie organizowanych przez SBS mogą startować również Amatorzy, którzy zarejestrują się na stronie Sekcji. Dotyczy to również turniejów rankingowych. Amatorzy, tak jak osoby nie posiadający obywatelstwa polskiego, nie otrzymują punktów rankingowych, ale blokują punktowane miejsca.

4. Czas oczekiwania na uaktywnienie licencji bowlingowej po zaksięgowaniu na koncie PZK wynosi 24 godziny. Okres ten w miarę możliwości może być krótszy.

Tags:
copyright © Polish Tenpin Bowling Federation