Home » Info » Decyzja Zarządu w sprawie wypożyczenia zawodnika M.Skowronka

Decyzja Zarządu w sprawie wypożyczenia zawodnika M.Skowronka

W związku z niedopłenieniem formalności przez klub Bowling Club Sosnowiec, dotyczących wypożyczenia zawodnika Macieja Skowronka z klubu Retro Bowling Club, Zarząd SBS podjął decyzję o niezaliczeniu wyników tegoż zawodnika z gier rozegranych do przerwy na smarowanie w czasie rozgrywek Ekstraligi. Po zgłoszeniu protestów przez niektóre kluby Ekstraligi i ponownym przeanalizowaniu sytuacji, Zarząd stwierdził, iż decyzja została podjęta pochopnie (z uwagi na uczestnictwo Członków Zarządu w rozgrywkach Superligi) i znacząco wpływa na bezpośrodnią rywalizację o tytuł Mistrza Ekstraligi. Powołując się na §1 punkt 9 Ogólnego Regulaminu Rozgrywek w Bowlingu Sportowym:
9. PZK SBS zatwierdza transfer lub wypożyczenie po otrzymaniu potwierdzenia zgody od zainteresowanych klubów lub po opłaceniu ewentualnego ekwiwalentu do poprzedniego klubu, a jednocześnie opłaty do PZK.
i fatk, iż potwierdzenie transferu oraz wpłaty zostało wysłane do Zarządu w przerwie w rozgrywkach, Zarząd postanowił,iż wszystkie wyniki Macieja Skowronka z 7 kolejki nie zostaną uwzględnione (potwierdzenie transferu oraz wpłaty zostało wysłane do Zarządu w przerwie w rozgrywkach). Zawodnik zostaje dopuszczony do dalszych rozgrywek Ligowych w drużnie Bowling Club Sosnowiec (8 kolejka).

copyright © Polish Tenpin Bowling Federation